informacje o zapisach do akademii piłkarskiej

phone-ico

(94) 37 210 91 wew. 31

mail-ico

biuro@ap.szczecinek.pl

akademia piłkarska szczecinek Wspólnie świętowaliśmy jubileusz

To była prawdziwa piłkarska sobota! W związku z jubileuszem dziesięciolecia Akademii Piłkarskiej Szczecinek zorganizowaliśmy turniej piłkarski, wzięliśmy udział w eksporcie zawodników Miejskiego Klubu Piłkarskiego i Darłovii Darłowo, a na koniec wspólnie bawiliśmy się na piłkarskiej gali.

Obchody rozpoczęły się od turnieju piłkarskiego dla zawodników z rocznika 2009. Do Szczecinka przyjechały bardzo silne zespoły: Warta Poznań, Chojniczanka Chojnice, AP Kotwica Kołobrzeg, MUKS CWZS Bydgoszcz i FASE Szczecin. Zawody otworzył radny Sejmiku Wojewódzkiego – Jakub Hardie-Douglas w towarzystwie osób zarządzających klubem. Licznie zgromadzeni kibice oglądali mecze stojące na wysokim  poziomie, w trakcie których bardzo dobrze radzili sobie gospodarze trenowani przez Jarosława Kozaneckiego. Ostatecznie wygrali oni dwa spotkania, jedno zremisowali, a dwa razy uznali wyższość rywali. Pozwoliło to na zajęcie wysokiego trzeciego miejsca, a dodatkowo indywidualną nagrodą najlepszego bramkarza uhonorowany został Bruno Kuczyński z Akademii. Najlepszym zawodnikiem wybrano Gabriela Juszczaka z Warty Poznań. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

  1. Warta Poznań
  2. MUKS CWZS Bydgoszcz
  3. AP Szczecinek
  4. Chojniczanka Chojnice
  5. FASE Szczecin
  6. AP Kotwica Kołobrzeg

Turniej zakończył się wręczeniem nagród przez wiceburmistrza Macieja Makselona. Liczne upominki wręczone drużynom i zawodnikom ufundowali: Miasto Szczecinek, Województwo Zachodniopomorskie, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz firmy Fire Service Systems i Graffik Marcin Możejko.

- Jesteśmy  zadowoleni z gry  naszych chłopców – skomentował turniej trener Kozanecki. - Zajęliśmy III. miejsce grając w silnie obsadzonym turnieju. Był to poniekąd dla nas mały sprawdzian, w którym miejscu się znajdujemy jeśli chodzi o naszą pracę i grę całego zespołu. Jego drużynę reprezentowali:

Bruno Kuczyński, Jan Filowiat, Mateusz Maksalon, Adrian Bernatek, Mateusz Pałubicki, Tobiasz Kiełbowski, Wiktor Siwiński, Maciej Goździk, Franciszek Peciak, Jędrzej Cieślak, Dawid Wiszniewski, Adam Susiak.

W międzyczasie inni piłkarze Akademii wzięli udział w oprawie meczu MKP Szczecinek – Darłovia, gdzie tradycyjnie tej jesieni dokonali wyprowadzenia zawodników obydwu drużyn.

Zwieńczeniem dnia była zorganizowana wieczorem Gala Piłkarska, w trakcie której była okazja podziękować byłym koordynatorom i prezesom Akademii Piłkarskiej. Równocześnie prezes ZZPN – Jan Bednarek nadawał związkowe i centralne odznaczenia. Brązową odznakę PZPN otrzymał Burmistrz Miasta – Daniel Rak, a srebrną wieloletni działacz Darzboru i MKP Szczecinek – Piotr Jakubiec. Prezes klubu Dariusz Mazur oprócz licznych gratulacji z okazji jubileuszu odebrał nagrodę finansową w wysokości 10.000 złotych przekazaną Akademii przez Burmistrza Szczecinka. Później przyszedł czas na wspólną zabawę, która trwała niemal do białego rana.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wszystkich sobotnich wydarzeń. To dzięki Wam Akademia ciągle się rozwija i buduje swoją tożsamość. Oby tak dalej!

Galeria zdjęć (fot. Lokografia): STRONA FACEBOOK

nasi partnerzy
Kronospan Big Sport Euro-Mag Miasto Szczecinek OSiR Graffik - Reklama Szczecinek
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.