(94) 37 210 91 wew. 31

mail-ico

biuro@ap.szczecinek.pl

akademia piłkarska szczecinek Nowy Rok = nowe turnieje

Za nami Turniej Noworoczny rocznika 2009. Tym razem również jedna z ekip Akademii Piłkarskiej Szczecinek stanęła na podium.

Turniej odbył się w minioną sobotę, 21 stycznia na hali sportowej przy ulicy Wiatracznej. Do boju stanęli zawodnicy rocznika 2009. AP Szczecinek wystawiła trzy drużyny – dwie z nich prowadzone przez Kamila Kota i Szymona Dobrosielskiego, a jedna prowadzona przez Huberta Czeszczewika i Marcina Fijołka. Oprócz gospodarzy zaproszonych było jeszcze pięć zespołów – Chojniczanka Chojnice (dwie drużyny), U2 Bytów, AP 2012 MKS Debrzno i Błonie Barwice (nie dojechali).

Drużyny rywalizowały ze sobą najpierw fazie grupowej, następnie zostali przydzieleni do grupy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, w zależności które miejsce zajęli w grupie. Mecze rozgrywane były po dziesięć minut metodą każdy z każdym. Po kilku godzinach rozgrywek ostatecznie Turniej zwyciężyła Chojniczanka Chojnice I, która nie przegrała ani jednego meczu w tych rozgrywkach. Jak wiadomo w takim turnieju nie liczy się wygrana, a dobra zabawa, a tej oczywiście nie zabrakło. Na podium (III. miejsce) stanęła AP Szczecinek I.

VII miejsce – AP Szczecinek II

- Poziom był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej. Dodatkowo mamy ferie, przez co dwa zespoły Akademii grały w okrojonym składzie, zawodnicy przez cały turniej nie mieli zmienników na boisku, a mimo zmęczenia kilkugodzinnymi rozgrywkami jedna z drużyn zajęła wysokie trzecie miejsce. Gratulacje należą się wszystkim. Generalnie bardzo udany turniej – skomentował zawody trener Kamil Kot.