informacje o zapisach do akademii piłkarskiej

phone-ico

(94) 37 210 91 wew. 31

mail-ico

biuro@ap.szczecinek.pl

akademia piłkarska szczecinek Kronospan znów z Akademią!

Pod koniec 2019 roku firma Kronospan Polska Sp. z o.o. przedłużyła umowę sponsoringu z Akademią Piłkarską Szczecinek o kolejny rok. Potentat przemysłu drzewnego obecny w Szczecinku od trzydziestu lat pomaga finansowo klubowi niemal od początku jego istnienia.

Ostatnie lata to wsparcie dla najmłodszych zawodników klubu trenujących w kategoriach skrzatów i żaków. Znalazło to odzwierciedlenie w sprzęcie sportowym przekazanym na rzecz dzieci. Za jego sprawą grupy są świetnie doposażone nie tylko w stroje meczowe, ale też w piłki i inne akcesoria treningowe.

Dzięki środkom przekazywanym przez  firmę nasi zawodnicy mogą zarówno wyjeżdżać na turnieje zewnętrzne, jak i organizować je na własnych obiektach. Najbliższe tego typu zawody odbędą się już na początku przyszłego roku, a udział w nich wezmą młodzi piłkarze z roczników 2011 i 2012.

Organizacja futbolu w najmłodszych kategoriach wiekowych nieustannie się rozwija. Od początku sezonu Akademia bierze udział w projekcie „Pierwsza piłka” wdrażanym przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Zlikwidowana została ewidencja tabel oraz wyników, co w żaden sposób nie zabiera dzieciom radowania się ze zdobytych goli. Turnieje wzorem naszych zachodnich sąsiadów przyjęły formułę pikników rodzinnych, gdzie rodzic poza dopingowaniem stał się współorganizatorem wydarzenia i swoim zaangażowaniem (przygotowanie grilla, poczęstunku, napojów) sprawia, że każde kolejne wydarzenie jest świętem piłkarskim. Akademia zresztą za sprawą turnieju „Krono Skrzat Cup” już od lat działa zgodnie z tą formułą, bo w turnieju dla przedszkolaków ze Szczecinka okolic motywem przewodnim również jest dobra zabawa, a nie „mania” wyników.

Wsparcie takich firm jak Kronospan Polska Sp. z o.o. było ostatnio niezbędne w żmudnym procesie ubiegania się o Brązowy Certyfikat PZPN przyznany Akademii Piłkarskiej z końcem listopada. To potwierdzenie tego, że klub idzie w dobrym kierunku i profesjonalizuje swoje działania. Nowa umowa ze sponsorem zewnętrznym wydatnie pomoże w realizacji celów statutowych.

O nawiązaniu współpracy na kolejny rok mówili w środę na konferencji prasowej przedstawiciele firmy, klubu i Ośrodka Sportu i Rekreacji przy którym działa Akademia Piłkarska.

nasi partnerzy
Kronospan Big Sport Euro-Mag Miasto Szczecinek OSiR Graffik - Reklama Szczecinek
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.