informacje o zapisach do akademii piłkarskiej

phone-ico

(94) 37 210 91 wew. 31

mail-ico

biuro@ap.szczecinek.pl

akademia piłkarska szczecinek Klasa sportowa o profilu piłki nożnej!

Miasto Szczecinek zostało partnerem wiodącym w projekcie utworzenia klasy sportowej o profilu piłki nożnej. Klasa zostanie założona w Zespole Szkół nr 1 w roku szkolnym 2020/2021. List intencyjny w tej sprawie został podpisany przez burmistrza Daniela Raka oraz jego zastępcę Macieja Makselona. Organem prowadzącym klasę będzie Powiat Szczecinecki, a w projekcie udział bierze też szczecinecki OSiR, sama szkoła oraz Miejski Klub Piłkarski.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do testów sprawnościowych w MKP Szczecinek

 

- To ważny dzień dla wszystkich młodych piłkarzy z naszego miasta. W ZS nr 1 powstanie nowa klasa sportowa. Kontynuujemy projekt rozpoczęty w SP nr 5, gdzie w oddziale mistrzostwa sportowego z sukcesami trenują młodzi zawodnicy. To też świetna wiadomość dla najzdolniejszych wychowanków UKS Akademia Piłkarska, którzy będą mogli stawiać kolejne sportowe kroki w naszym mieście. Trzymam kciuki za każdy piłkarski talent. I liczę, że wkrótce doczekamy się pierwszego reprezentanta Polski ze Szczecinka. Wszystko w nogach i głowach młodych zawodników – powiedział burmistrz Daniel Rak.

W podobnym tonie wypowiadał się wiceburmistrz Maciej Makselon. – To kolejny krok w profesjonalizacji szkolenia młodych piłkarzy w Szczecinku. Przez wiele lat tworzyliśmy system szkolenia i dlatego dziś dysponujemy dobrą kadrą trenerską i świetną infrastrukturą. Piłka nożna to sport zespołowy i jestem przekonany, że w Szczecinku uda nam się połączyć w jedno najważniejsze ogniwa w szkoleniu młodych zawodników, w tym treningi i naukę w szkole – podsumował wiceburmistrz Maciej Makselon.

Powstanie nowej klasy ma być odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez młodych piłkarzy i ich rodziców. Dotychczasowe działania dotyczyły głownie grup wiekowych od piątego do czternastego roku życia, a więc kończyły się na długo przed rozpoczęciem kariery seniorskiej. Po odejściu wychowanków Akademii Piłkarskiej do Miejskiego Klubu Piłkarskiego, które następuje w wieku trampkarza i juniora pojawiał się problem z zatrzymaniem najzdolniejszych wychowanków w ich rodzinnym mieście. Nie mając oferty edukacyjnej ze strony szkół ponadpodstawowych wybierali oni oferty z większych ośrodków, w których poza treningami klubowymi mogą liczyć na dodatkowy rozwój w klasach sportowych bądź oddziałach mistrzostwa sportowego. Teraz ta sytuacja się zmieni.

Miasto Szczecinek w podpisanym dokumencie zobowiązuje się do udostępnienie obiektów sportowych na testy i lekcje wychowania fizycznego, w szczególności boisk i basenu oraz promocję naboru do klasy. Z kolei szczecinecki OSiR odpowiada za koordynowanie współpracy pomiędzy szkołą i MKP w zakresie naboru oraz użyczenie obiektów na ewentualne testy i zajęcia sportowe.

Szczegóły naboru wkrótce. Osobą odpowiedzialną za jego przeprowadzenie będzie dyrektor sportowy MKP Szczecinek - Mirosław Kowalczyk kom. 734 676 510, e-mail: mkp.szczecinek@gmail.com

nasi partnerzy
Kronospan RDLP Szczecinek Big Sport Euro-Mag Miasto Szczecinek OSiR Graffik - Reklama Szczecinek
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.